Gündem

Akaryakıt Fiyatlarına Üst Üste 2 Defa İndirim Geldi! Akaryakıt Fiyatları Bugün de Değişti!

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaşın ardından alınan bilgiler neticesinde özellikle dünya genelinde benzin fiyatları artmaya devam ederken bunun ile birlikte benzine indirim haberi gündeme geldi. Peki ama benzin Büyük şehirlerde ne kadar olacak vatandaşlar bu sorulara cevap ararken alınan bilgiler neticesinde 2022 güncel akaryakıt fiyatları da belli oldu ve işte haberin tüm detayları...

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş ile birlikte özellikle Türkiye dışında dünya genelinde benzin fiyatları artmaya devam ederken bunun ile birlikte benzine indirim geldiğine yönelik açıklamalar gündeme geldi. Döviz kurundaki değişiklik ile birlikte benzindeki fiyat hareketliliği devam ederken dövizdeki değişimlerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarının ne kadar olduğunu merak ediyor. Yapılan açıklamalara göre döviz kurundaki değişiklik benzin ve motorin fiyatlarına da yansıdı. Peki ama 25 Kasım ayından itibaren geçerli olacak olan benzin fiyatları da belli oldu. Birçok vatandaş özellikle 3 büyük şehirde benzin fiyatının ne kadar olacağını merak ederken bu konu hakkında da net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi. Yapılan açıklamalara göre gece yarısından itibaren benzin grubunda 47 kuruş indirim uygulanırken aynı zamanda fiyat değişiklikleri de pompaya yansıyacak. Yani benzin fiyatlarına 25 Kasım itibari ile indirim gelirken aynı zamanda benzin grubundaki indirim ise 47 kuruş oldu. Bunun dışında güncel akaryakıt fiyatları da belli olurken Ankara İstanbul ve İzmir’de akaryakıt fiyatları da kendini gösterdi. Peki ama akaryakıt fiyatları güncel olarak ne kadar oldu ve işlem makalemizde.

Güncel Akaryakıt Fiyatları Belli Oldu

Alınan bilgiler neticesinde Son zamanda dünya genelinde benzin fiyatları artarken özellikle benzine indirim gelmesinin ardından Ankara’da benzin litre fiyatı 20.78 TL’den Ankara noterin litre fiyatı 23.98 TL’den ve Ankara’da LPG litre fiyatı 10.79 TL’den satıcı ile buluşuyor. Bunun ile birlikte yine İstanbul Anadolu benzin ve motorin fiyatları da belli oldu. Yapılan açıklamalara göre İstanbul’da benzin litre fiyatı 20.62 TL’den İstanbul’da noterin litre fiyatı 20.62 TL’den yine İstanbul’da LPG litre fiyatı da 10.54 TL’den satışa sunuluyor.

Anadolu Yakası dışında İstanbul Avrupa benzin ve motorin fiyatları belli olurken yine Avrupa yakasında da benzinle motorin fiyatlarında indirim uygulanıyor. Alınan bilgiler neticesinde İstanbul’da benzin fiyatı Avrupa yakasında 20.61 TL İstanbul motorin ve litre fiyatı Avrupa yakasında 23.84 TL İstanbul’da LPG litre fiyatı Avrupa yakasında 10.80 TL oldu.

Benzine indirim yapılmasının ardından birçok vatandaş İzmir’de benzin ve motorin fiyatlarına ne kadar olduğunu da araştırmaya devam ederken bu konu hakkında da net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi. Yapılan açıklamalara göre İzmir’de benzin litre fiyatı 20.79 TL İzmir’de motorun litre fiyatı 24.04 TL İzmir’de LPG litre fiyatı ise 10.54 TL oldu. 3 büyük şehir dışında Antalya, Diyarbakır, Konya ve Bursa’nın da akaryakıt fiyatları kendini gösterdi. Öncelikle Antalya’da 1 litre benzin fiyatı 20.94 TL olurken yine Antalya’da 1 litre motorin fiyatı 25.09 TL ve Antalya’da LPG litre fiyatı 10.65 olarak satıcı ile buluşmaya hazırlanıyor.

Alınan bilgiler neticesinde Diyarbakır akaryakıt fiyatlarında da indirim uygulanıyor. Diyarbakır’da benzinin litre fiyatı 21.23 olurken 1 litre motorin fiyatı 24.49 TL ve LPG litre fiyatı 10.84 TL oldu. Bunun dışında aynı şekilde yukarıda bahsedildiği gibi Konya’da akaryakıt fiyatları indirimli olarak uygulanmaya devam ederken Konya’da benzin fiyatı 21.01 TL olurken yine 1 litre motorin fiyatı 24.25 TL ve LPG litre fiyatı 10.81 TL oldu. Son olarak Bursa’da Benzinin litresi indirimli olarak kendini gösterdi.

Alınan bilgiler neticesinde Bursa’da Benzinin litresi 20.78 TL’den satıcı ile buluşurken 1 litre motorun fiyatı 24 TL ve LPG’nin litre fiyatı ise 10. 54 TL oldu. Alınan bilgiler neticesinde benzine indirim gelmesi ile birlikte fiyatlar Ankara başta olmak üzere diğer illerde de indirimli şekilde uygulanmaya devam ediyor. Araç sahibi olan vatandaşlar ise indirim haberinden dolayı memnun olduklarını dile getirdi. Ilerleyen günlerde benzinin litre fiyatının ne kadar olacağı ise merak söz konusu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat