Sosyal Yardımlar

Asgari Ücret Zam mı Başta Olmak Üzere Bir Çok Zam Daha Geliyor! 2023 Yılında Uygulanacak Zamlar Nelerdir?

Ekim ayının bitmesi ile birlikte alınan bilgiler neticesinde asgari ücrete Aralık ayında zam yapılacak. Asgari ücret dışında özellikle 65 yaş aylığı başta olmak üzere birçok alanda zam tarifesi uygulanacak ve işte haberin tüm detayları...

Ekim ayının sonuna yaklaşılmasının ardından özellikle Ocak 2023 tarihinde uygulanacak olan zamlı tarife asgari ücret dahi birçok alanı etkileyecek. 65 yaş aylığı başta olmak üzere bunun ile birlikte evde bakım parası da yine 2023 Ocak ayında zamlı olacak. Bunun ile birlikte vatandaşlar ise Ocak ayında 65 yaş aylığının ne kadar olacağını merak ederken bu konu hakkında henüz net bir açıklama henüz yapılmadı.

2023 Yılında Uygulanacak Zamlar

2022 yılının bitmesine 2 ay kalmış iken 2023 yılında uygulanacak olan zam tarifesi merak söz konusu olurken asgari ücret dışında özellikle 65 yaş aylığının 2023 Ocak ayında ne kadar olacağı vatandaşlar tarafından tartışma söz konusu oldu. Bunun dışında alınan bilgiler neticesinde evde bakım parası da yine 2023 Ocak ayında zamlı tarife ile uygulanacak. Bu alanlara yapılacak olan zamların ise asgari ücret ile eş değerde olup olmayacağı merak söz konusu olurken özellikle 65 yaşında olan vatandaşlar ise 65 yaş aylığına yüzde kaç oranında zam yapılacağını şimdiden merak ediyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu