Sosyal Yardımlar

Bakanlık Az Önce Duyurdu: Tarım ve Gübre Desteği Verilecek!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, tarım ve gübre desteği hakkında açıklamalarda bulundu. Alınan bilgiler neticesinde vatandaşlar ise tarım ve gübre desteğinden yararlanmak için gerekli koşulları merak ediyor. Ve işte haberin tüm detayları...

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, tarım ve gübre desteği hakkında merak edilen soruları yanıtladı. Alınan bilgiler neticesinde çiftçilere ödenecek mazot ve gübre desteklerinin tarihi hakkında müjdeli haberi de açıklayan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, adeta müjdeli haberi de vermiş oldu. Çiftçilere verilecek olan mazot ve gübre destekleme ödemelerine iyileştirme yapılmak ile birlikte vatandaşlar ise mazot ve gübre desteklerinin hangi tarih aralığında ödeneceğini araştırıyor.  Ayrıca 2023 Mart ayında yapılması beklenilen destekleme ödemelerin tarihi 6 aya öne çekildi ve müjdeli haber ise bakanlıktan geldi.  Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, ödemeler hakkında konuşarak ödemelerin ne zaman yapılacağını da vatandaşlar ile paylaştı.

Çiftçilere Yapılan Destek Ödemelerin Tarihi Belli Oldu

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, ödemelerin önümüzdeki günler içerisinde yapılacağını ifade ederek müjdeli haberi de vatandaşlar ile paylaştı. Bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde çiftçilere destekleme ödemeleri ayni olarak yapılacak ve Ziraat Bankası hesap kartlarına yatacak. Ayrıca ödemeler çiftçilerin hesaplarına sadece mazot ve gübre alımı için kullanabilecekleri şekilde aktarılacak. ​Buğday, Arpa, Çavdar, Yulaf, Tritikale için mazot desteği 75 TL olarak vatandaşa ödenecek. Bunun dışında alınan bilgiler neticesinde gübre desteği ise 46 TL olacak. Yani çiftçiye toplam olarak 121 TL ödeme yapılacak.

Çiftçilere Finansman Desteği de Sağlanıyor!

Faizsiz olarak yatırım ve işletme adına ihtiyacı olan çiftçilere de yardım eli uzatıldı. Çiftçilere finansman ihtiyaçlarını sağlanması için 100 Bin TL tutarında olan kredi limiti de artırıldı. 100 Bin TL tutarında olan kredi limiti yüzde 100 artış ile 200 bin TL’ye kadar çıkartıldı. Ayrıca arttırılan tutarı çiftçiler mazot ve gübre alımında kullanabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu