Sosyal Yardımlar

Belediye Yardımları Hakkında Merak Edilenler! Her Belediye Sosyal Yardım Yapıyor Mu?

Bilindiği üzere sosyal yardımlar sadece devlet tarafından değil aynı zamanda belediyeler ve kaymakamlıklar tarafından da yapılmaya devam edilirken bunun ile birlikte durumu iyi olan iş adamları ya da birçok kurum ve kuruluşlarda yine maddi olarak durumu iyi olmayan birçok kişiye yardım etmeye devam ediyor. Bunun ile birlikte vatandaşlar ise hangi belediyelerin sosyal yardımda bulunduğunu merak ediyor ve işte haberin tüm detayları...

Belediye Sosyal Yardım; Alınan bilgiler neticesinde devlet tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile yapılan sosyal yardımlar yapılmaya devam edilirken aynı zamanda birçok vatandaş sosyal yardımların belediyeler tarafından da yapıldığını ve her belediyenin sosyal yardım yapıp yapmadığını araştırmaya koyulurken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi.

Yapılan araştırmalar neticesinde sadece Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile devlet değil aynı zamanda birçok kurum ve kuruluş tarafından da maddi olarak durumu iyi olmayan vatandaşlara ya da ailelere yardımlar yapılmaya devam ediliyor. Ayrıca alınan bilgiler neticesinde birçok vatandaş hangi belediyenin sosyal yardımda bulunduğunu merak ederken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi. Sadece belediyeler değil aynı zamanda iş adamları tarafından da durumu iyi olmayan vatandaşlara ya da ailelere maddi yardım ya da gıda yardımı başta olmak üzere birçok sosyal yardımlar yapılıyor.

Her Belediye Sosyal Yardım Yapıyor mu?

Bilindiği üzere muhtaçlık seviyesinin altında yaşayan vatandaşlara birçok kurum ve kuruluş yardım eli uzatırken aynı zamanda devlet de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile gıda yardımı https://www.aile.gov.tr/sygm/sayfalar/aile-destek-programi/ başta olmak üzere yardıma muhtaç olan kişilere yardım etmeye devam ediyor. Bunun dışında alınan bilgiler neticesinde sosyal yardım sadece devlet tarafından yapılmıyor ve belediyelerde kişilere sosyal yardım yapmaya devam ederken birçok vatandaş hangi belediyelerin sosyal yardımda bulunup bulunmadığını araştırıyor.

Yapılan araştırmalara göre birçok belediye muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlara yardım ederken aynı zamanda belediye yardımları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yardımlarından farklılık gösterirken aynı zamanda belediye yardımları e-devlet üzerinden alınmıyor. Yani kişi bağlı olduğu belediyeye giderek sosyal yardım yapıp yapmadıklarını sorduktan hemen sonra eğer o belediye sosyal yardımda bulunuyor ise ön başvuru formunu doldurduktan hemen sonra başvuru işlemini gerçekleştirebilir.

Fakat yapılan araştırmalara göre alınan bilgiler neticesinde birçok belediye sosyal yardım yapıyor. Fakat kime belediyeler gıda yardımı yaparken kimi belediyeler Sadece elektrik ve su yardımı yaparken aynı zamanda bu yardımlar belediyeden belediyeye farklılık gösteriyor.

Belediye Sosyal Yardım Sorgulama

Sosyal yardım başvurusunda bulunan birçok kişi belediyeye sosyal yardım başvurusu yaptıklarını fakat sorgulama işleminin nasıl ve nereden yapılacağını araştırırken alınan bilgiler neticesinde bu konu hakkında da vatandaşı bilgilendirici bir açıklama yapıldı. Bilindiği üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile yapılan sosyal yardımlara başvurular e-devlet üzerinden yapılırken yine aynı şekilde sorgulama işlemi de e-devlet üzerinden alınıyor.

Fakat Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile yapılan sosyal yardımlardan bağımsız olan diğer sosyal yardımlara başvurular e-devlet üzerinden alınmaz iken yine aynı şekilde belediye yardımlarına başvuruda bulunmak isteyen kişiler belediyeye bizzat giderek ön başvuru formunu doldurduktan hemen sonra başvuru işlemini gerçekleştirebilir.

Bunun ile birlikte başvuru işlemini gerçekleştirdikten hemen sonra başvurusunun nasıl bir sonuç aldığını da yine belediyeye giderek ilgili kişiler ile iletişime geçtikten hemen sonra öğrenebilir. Ya da alınan bilgiler neticesinde kişi belediyeye gitmeden belediye ile iletişime geçerek ilgili görevliler ile görüştükten hemen sonra örneğin gıda yardımına başvuruda bulundu ise gıda yardımına başvuruda bulunduğunu açıkladıktan hemen sonra başvurusunun nasıl sonuç aldığını da karşı taraftan öğrenme hakkına sahip oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat