Maddi Yardımlar

Burs ve Kredi Başvurusu Başladı! Peki Ama Başvuru Yapmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Milyonlarca üniversite öğrencisinin merak ile beklediği kredi ve burs başvurusu alınan bilgiler neticesinde başladı. Peki ama öğrenciler başvuru yapmadan önce nelere dikkat etmeli? Neleri göz önünde bulundurmalı? Ve işte haberin tüm detayları...

Milyonlarca üniversite öğrencisi tarafından merakla beklenen burs ve öğrenim kredisi hakkında sonunda beklenen açıklama geldi. Alınan bilgiler neticesinde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu konu hakkında açıklamalar yaptı. “Öğrenci arkadaşlarım, GSB Burs ve Öğrenim Kredisi başvuruları başladı” açılması ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu öğrencilere de böylece müjdeli haberi vermiş oldu.

Burs Ve Öğrenim Kredisi Başvurusu Hangi Tarihler Arasında Yapılıyor?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından burs ve öğrenim kredisi hakkında açıklamalar yaptı. Vatandaşlar ise burs ve öğrenim kredisi detaylarını merak ediyor. Alınan bilgiler neticesinde Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları 17 Kasım Perşembe günü saat 23.59’a kadar devam edecek. Bunun ile birlikte başvurularınızı http://turkiye.gov.tr ’den kolaylık ile yapabilirsiniz.

Burs ve Öğrenim Kredisinden Kimler Yaralanıyor?

Alınan bilgiler neticesinde burs ve kredi hakkında açıklamalar peş peşe gelirken bu başvurudan kimlerin yararlanacağı da merak söz konusu oldu. Peki ama burs ve öğrenim kredisinden kimler ne şekilde yararlanabiliyor? Ön lisans öğrencileri,

Lisans öğrencileri, Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri alınan bilgiler neticesinde burs başvurusundan yararlanabilir. Yani bu koşulları sağlayan herkes kolaylık ile burs başvurusu yapma hakkına da sahip oluyor. İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, burs başvurusu yapamaz ve burs imkânından yararlanamaz.

ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında belirlenen puan türünde ilk 100’e giren öğrenciler, yine devlet tarafından verilen burstan yararlanma hakkına sahip olur. Ayrıca alınan bunlar dışında Amatör milli sporcu olan öğrenciler, burstan yararlanabilmektedir. Alınan bilgiler neticesinde ayrıca bir öğrenci hem kredi hem de burs imkânından yararlanamaz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat