Maddi Yardımlar

Dar Gelirli Ailelere Ahbap Derneği Burs Vereceğini Açıkladı! Ahbap Derneği Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ahbap Derneği burs başvurusu sayesinde, ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını karşılanması amacıyla kurulan bir yardım derneğidir. Öncülüğün Haluk Levent ve ünlü iş insanlarının yaptığı Ahbap Derneği ile yardıma muhtaç öğrencilere yapılan burslar sayesinde, eğitim hayatı boyunca maddi destek imkanı sağlanmaktadır.

Ahbap Derneği Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ahbap derneği, yükseköğretim kurumlarında eğitim gören dar gelirli öğrencilere burs vermektedir. Ahbap derneği burs başvurusu nasıl yapılır sorusu ise pek çok kez sorulur. Bu bursa başvuruda bulunabilmek için Ahbap web sitesini ziyaret etmeniz ve üyelik işlemlerini tamamlayarak hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Ardından ilgili alanda yer alan soruları eksiksiz bir şekilde yanıtlayarak burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ahbap Derneği Burs Başvuru Formu

Ahbap derneğinden burs almak isteyen üniversite öğrencileri, Ahbap derneği burs başvuru formu doldurmalıdır. Bu formu doldurabilmek için öncelikle Ahbap web sitesi üzerinden sisteme üye olmak ve giriş yapmak gerekir. Giriş işlemlerinin ardından paneli kullanarak burs başvurusu ekranına gidebilir ve sizlerden istenen soruları doğru bir şekilde doldurarak başvurunuzu ilgili birime iletebilirsiniz.

Ahbap Burs Başvuru Sonuçları

Ahbap burs başvuru sonuçları, başvuru tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde sisteme kayıtlı cep telefonunuza SMS olarak gönderilir. Başvurusu olumlu sonuçlanan öğrenciler, eğitim – öğretim döneminin başlamasıyla birlikte 6 ay ile sınırlı olmak üzere aylık 600 TL öğrenim bursu alır. Bu burs karşılıksızdır ve yalnızca belirli şartları taşıyan öğrencilere verilir.

Ahbap Derneği Burs Şartları Nelerdir?

Ahbap derneği burs şartları nelerdir sorusunun yanıtı şöyle sıralanabilir:

 • Muhtaçlık sınırının altında yaşamak veya dar gelirli olmak
 • Lise için 85/100, üniversite içinse 2,5/4 not ortalamasının üzerinde olmak
 • İlgili dönemde en fazla 3 adet başarısız dersin olması
 • Sınıfta kalmamak

Üniversiteyi yeni kazanan öğrenciler için YKS sonucu baz alınarak burs bağlanmaktadır.

Ahbap Derneği Burs Başvurusu Ne Zaman?

Ahbap derneği burs başvurusu ne zaman sorusunun yanıtına gelecek olursak, bu tarih her yıl farklılık göstermektedir. Ancak genellikle eğitim-öğretim döneminin başlaması ile birlikte burs başvuruları da başlamaktadır. Yani eylül-ekim aylarında öğrenciler için burs başvurularının açılacağını söylemek mümkündür. Başvuru tarihleri ile alakalı anlık bilgi alabilmek için Ahbap derneğine ait olan sosyal medya platformlarını takip edebilirsiniz.

Ahbap Derneği Burs Başvurusu Nereden Yapılır?

Ahbap derneği burs başvurusu nereden yapılır sorusu da sıklıkla sorulur. Bu başvurular, Ahbap derneğine ait olan web sitesi https://ahbap.org/ üzerinden yapılır. Telefon veya bilgisayar tarayıcınızdan bu derneğe ait web sitesine giderek bir üyelik oluşturmanız gerekecektir. Üyelik işlemlerinin ardından bilgileriniz ile hesabınıza giriş yaparak panel üzerinden burs başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak başvurunuzu gerçekleştirirken sizlerden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmayı unutmamalısınız.

Haluk Levent Ahbap Derneği Burs Başvurusu

Haluk Levent Ahbap derneği burs başvurusu gerçekleştirmek için gereken şartları yerine getirmeniz gerekir. Eğer eğitim hayatınızda başarılıysanız fakat ekonomik sıkıntılardan ötürü birtakım zorluklar yaşıyorsanız, bu bursa başvuruda bulunabilirsiniz. Burs tutarı olan 600 TL her ay öğrencilerin banka hesaplarına gönderilmektedir. Bursun geçerlilik süresi ise 6 aydır. Bu süreden sonra öğrencinin tekrar başvuruda bulunması gerekecektir.

Ahbap Derneği Burs Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Ahbap derneği burs başvurusu için gerekli belgeler şunlardır:

 • Kimlik fotoğrafı
 • Yerleşim yeri belgesi
 • Vesikalık fotoğraf
 • Öğrenim kredisi burs sorgulama belgesi
 • Eğer varsa fakirlik belgesi
 • Talep dilekçesi
 • Adli sicil belgesi
 • Özel durumlarınızı belirten herhangi bir evrak

Yukarıda yer alan belgeleri Ahbap web sitesi üzerinden sisteme yüklediğiniz takdirde burs başvurunuz başarılı bir şekilde karşı tarafa ulaşmış olacaktır. Başvurular en geç 14 gün içerisinde sonuçlandırılarak tarafınıza bir geri dönüş yapılır.

Ahbap Derneği Burs Başvurusu Kimlere Verilir?

Ahbap derneği burs başvurusu kimlere verilir sorusunun yanıtına gelecek olursak, Ahbap derneği tarafından verilen öğrenim burslarından şu kişiler faydalanabilir:

 • Dar gelirli öğrenciler
 • Belirlenen başarı şartlarını taşıyan öğrenciler
 • Afetzede ve engelli öğrenciler
 • Ekonomik nedenlerden ötürü eğitim ihtiyacını karşılamakta zorlanan öğrenciler

Yukarıda sıralanan kişiler, Ahbap platformundan öğrenim bursu alabilmektedir. Eğer sizler de bu gruplardan herhangi birine dahilseniz, Ahbap web sitesine giderek dakikalar içerisinde burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu