Belediye Yardımları

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Yardıma Muhtaç Ailelere Sosyal Yardım Yapıyor! Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Yardımları Nelerdir?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan ve yardıma muhtaç vatandaşlara sosyal yardımlarda bulunan bir kurumdur. Bu kurum tarafından verilen sosyal yardımlara başvuruda bulunabilmek için hizmet binasını ziyaret etmeniz ve bir başvuru formu doldurmanız gerekecektir. Böylece kurum tarafından sizlere sunulan ayni ve nakdi yardımlardan faydalanmanız mümkün olur.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Yardımları Nelerdir?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler müdürlüğü yardımları nelerdir sorusu, dar gelirli vatandaşlar tarafından sıklıkla sorulur. Bu kurum tarafından muhtaçlık sınırının altındaki vatandaşlara verilen yardımlar şunlardır:

 • Gıda ve erzak yardımı
 • Giyim ve eşya yardımı
 • Nakit para yardımı
 • Eğitim yardımı
 • Yakacak ve fatura yardımı
 • Sağlık yardımı
 • Doğum yardımı
 • Engelli ve afetzede yardımı

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara yapılan yardımlar bunlardır.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı başvurusu nasıl yapılır sorusu, yardıma muhtaç vatandaşlar tarafından pek çok kez sorulur. Sunulan yardımlara başvuruda bulunabilmek için Eyüp ilçesinde bulunan Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bizzat gitmeniz gerekir. Burada size bir form verilecektir. Verilen formu eksiksiz bir biçimde doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvuru Formu

Sosyal yardımlara başvuruda bulunabilmek için Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı başvuru formu doldurulmalıdır. Bu formda gelir düzeyinizi tespit etmeye yönelik birçok soru bulunur. Bu soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak yardım başvurunuzu iletebilirsiniz. Form doldurmak için Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nü kimliğiniz ile ziyaret etmeniz şarttır.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Sorgulama

Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı sorgulama işlemi için tek yapmanız gereken ALO 153 Beyaz Masa hattını aramaktır. Bu hattı aradığınızda sizi karşılayan personele sorgulama yapmak istediğinizi belirtirseniz, başvurunuzun güncel durumu tarafınıza iletilecektir.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Telefon Numarası

Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı telefon numarası pek çok kişi tarafından merak edilir. Eğer İstanbul sınırları içerisinde ikamet ediyorsanız, cep telefonunuzdan 0212 449 74 00 numaralı hattı arayarak yetkililer ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? İşte Detaylar…

İBB Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Nerede?

İBB Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü nerede sorusunun yanıtına gelecek olursak, Topçular – Bostan Aralığı Eyüp Eyüpsultan/İstanbul adresine giderek İBB Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne ulaşabilirsiniz. Bu konuma Marmaray’ı kullanarak gidebileceğiniz gibi aynı zamanda M1A ve M1B metrolarını kullanarak da gidebilirsiniz. Ayrıca cep telefonunuzun Google Haritalar uygulamasından yardım alarak konumu kolayca bulmanız mümkündür.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne Nasıl Gidilir?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne nasıl gidilir sorusu, ilgili kurumdan yardım talebinde bulunmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulur. Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, İstanbul’un Eyüp ilçesinde bulunur. Bu kuruma gidebilmek için tek yapmanız gereken Marmaray’a binmektir. Ayrıca M1A ve M1B metroları da Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne gitmektedir.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Kırtasiye Yardımı Başvurusu

Edirnekapı Sosyal Hizmetler kırtasiye yardımı başvurusu için tek yapmanız gereken kurumu bizzat ziyaret etmektir. Burada sizlere verilen formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak kırtasiye yardımına başvuruda bulunabilirsiniz. Yardımlar direkt ev adresinize kadar kurum personelleri tarafından ulaştırılmaktadır.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Ne Kadar?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı ne kadar sorusunun yanıtına gelecek olursak, bu yardımların 500 TL’den başlayarak 1000 TL’ye kadar çıktığını söyleyebiliriz. Yardımın tutarı, kişinin muhtaçlık durumu ile doğru orantılı olarak artmaktadır. Eğer muhtaçlık sınırının altında yaşıyorsanız, sizlere 1000 TL’ye kadar nakit para yardımı yapılabilir.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Kimlere Verilir?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı kimlere verilir sorusunun yanıtı aşağıda sıralanmıştır:

 • İstanbul ili sınırları içerisinde ikamet edenler
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar
 • Öğrenciler
 • Engelliler
 • Yeni doğum yapan kadınlar
 • Dul, yetim ve öksüzler
 • Temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlananlar
 • Afetzedeler
 • Yaşlılar ve düşkünler

Yukarıda sıralanan kişiler, Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından verilen sosyal yardımlardan faydalanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu