Sosyal YardımlarMaddi Yardımlar

Ek İş Arıyorum Diyenler Ne Yapmalı? Ek İş İçin Nerelere Başvuru Yapılmalıdır?

Artan fiyatların ardından birçok vatandaş ek iş ararken alınan bilgiler neticesinde ek iş için nerelere başvuru yapacaklarını merak ediyor. Alınan bilgiler neticesinde birçok vatandaş bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımının yapılmasını beklerken bu konu hakkında da açıklamalar peş peşe geldi ve işte haberin tüm detayları...

Özellikle son zamanlarda artan enflasyon oranı ve fiyatların zamlanmasının ardından birçok vatandaş ek iş arayışına girerken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi ve vatandaşlar ek iş olarak hangi platformlarda çalışacaklarını ise araştırmaya devam ediyor.

Alınan bilgiler neticesinde özellikle normal iş standartlarında çalışan kişiler ek iş arayışını girdiklerini belirterek hangi kurumlarda ek iş yapacaklarını da merak ediyor. Peki ama ek iş arayışına giren kişiler hangi kurumlara ne şekilde başvuru yapabilecek bir çok vatandaş bu sorulara cevap ararken bu konu hakkında da net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi.

Özellikle başvuruların hangi mecralardan olduğu ise merak söz konusu olur iken kurumların ek iş olarak başvuru açıp açmadıkları da araştırılıyor. Artan enflasyon ve fiyatları yükselmesinin ardından bizler de bu makalemizde ek iş imkanının içinde de sağlandığı hakkında net bir bilgi paylaşımını gündeme getirdik.

Ek İş Başvurusu Hangi Platform Üzerinden Yapılır?

Ek iş başvurusunda bulunacak olan birçok vatandaş ek iş başvurusunun Hangi platform üzerinden yapıldığını araştırmaya devam ederken bu konu hakkında açıklamalarda peş peşe geldi. Alınan bilgiler neticesinde özellikle ek iş başvurusu İŞKUR üzerinden yapılırken bunun için öncelikle olarak başvuruda bulunacak olan kişilerin SGK’lı bir işte çalışmıyor olması gerekirken bu kişilerin normal bir işte sigortalı olarak çalışıyor olması durumunda bu kişiler ek iş başvurusu için İŞKUR’a başvuru da yapamaz.

Ek iş olarak alınan bilgiler neticesinde kişi daha çok başka kurumlar ile iletişime geçerek sigorta yapmadan ek iş başvurusu yapma imkanına sahip olur. Ayrıca genellikle İŞKUR tarafından açılan başvurulara ev hanımları başvuru yaparken bu işler genellikle ev ortamında yapılan işler olur. Alınan bilgiler neticesinde sigortalı olarak bir işte çalışan vatandaş eş ek iş yapmak istiyorsa bu kişiler özellikle başka kurumlar ile iletişime geçmelidir çünkü İŞKUR sigortalı olan kişiye iş imkanı sağlamaz.

Bazı sitelerde ek iş imkanı sağlandığı söylense de bu sitelerin ne kadar güvenilir olduğuna yönelik açıklamalar da meçhul. Onun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde özellikle ek iş imkanından yararlanmak isteyen kişilerin başka kurumlar ile yani kendileri araştırarak güvenilir buldukları kurumlar ile iletişime geçmeleri söyleniyor.

İşkur Ev Hanımlarına İş İmkanı Sağlıyor!

Alınan bilgiler neticesinde İŞKUR ev hanımlarına iş imkanı sağlarken birçok ev hanımı bu iş ilanında nasıl başvuru yapacaklarını merak ederken bu konu hakkında da alınan bilgiler neticesinde net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi. Özellikle İŞKUR https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=22893 üzerinden iş ilanına başvuracak olan kişiler İŞKUR’a giderek hangi işe başvuracaklarını ilgili görevleri söyledikten hemen sonra kendi adına hesap açtırarak evden de artık İŞKUR’a gitmeden Online olarak iş başvurusu yapma imkanına sahip oluyor.

Bunun ile birlikte yine aynı şekilde İŞKUR birçok ev hanımına iş imkanı sağlarken birçok firmalar ile iletişime geçen İŞKUR bu sayede İşe gitmeden ev hanımlarının bu işlerden yararlanmasını da sağlıyor. Ayrıca bunun dışında yine aynı şekilde uzaktan çalışmak isteyen kişiler İŞKUR üzerinden bu firmalar ile iletişime geçtikten hemen sonra iş başvurusu yaparak uygun görüldüğü takdirde İşe başlama imkanına da sahip oluyor.

Eğer uygun görülürse o firma o kişiyi İŞKUR aracılığı ile başlatmak istiyorsa yine kişi maaşını İŞKUR’dan alır ve sigortası da yine İŞKUR üzerinden yapılır fakat böyle bir şeyin olması için o firmanın İŞKUR ile bir koordineli çalışma yapması da gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat