Sosyal Yardımlar

Engelli Aylıklarının Detayları Belli Oldu! Ödemeler Yapıldı mı? Bakanlık Resmen Duyurdu!

Sosyal yardım başvuruları ve sosyal yardım ödemeleri devam ederken alınan bilgiler neticesinde engelli aylıklarına dair detaylarda bir bir belli oldu. Sosyal yardımlara ilişkin ilk açıklama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık’tan geldi ve işte haberin tüm detayları...

2022 yılında devam eden sosyal yardımlar alınan bilgiler neticesinde 2023 yılında da hız kesmeden devam edecek. Bunun ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık sosyal yardımlara ilişkin açıklamalarda bulunarak özellikle sosyal yardımların detaylarını vatandaşlar ile paylaştı. Sosyal yardımlar içerisinde yer alan engelli aylıklarının ödenip ödenmediği ise şimdiden merak söz konusu olurken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından bu konu hakkında da açıklama geldi.

Engelli Aylıklarında Son Durum

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürüttüklerine dair açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, 2,1 milyar lira yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yattığına dair de bir bilgi paylaşımında bulundu. Yani Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan bu açıklamalar ile birlikte engelli aylıklarının ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırıldığı da böylece öğrenilmiş oldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal yardımlara ilişkin çalışmaların devam ettiğini de belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu