Sosyal YardımlarMaddi Yardımlar

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Maddi ve Konut Desteği Sağlanıyor! Peki Ama Nereden ve Nasıl Başvuru Yapılıyor?

Sosyal yardım desteği devam ederken alınan bilgiler neticesinde eşi vefat eden kadınlara da devlet yardım eli uzattı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ise sosyal desteklere yönelik bilgi paylaşımı yaptı ve desteklerin 2023 yılında da devam edeceğini söyledi ve işte haberin tüm detayları...

Sosyal yardımların alanı genişler iken alınan bilgiler neticesinde eşi vefat eden kadınlara da devletten yardım eli gecikmedi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan bu konu hakkında resmen resmi açıklama geldi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, eşi vefat etmiş sosyal yardımlardan yararlanan kadınlara yönelik konut projelerinin hayata geçirdiğini söyledi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bu yardımın detaylarını da merak edenler ile paylaştı. Alınan bilgiler neticesinde 18 yaşından küçük en az 3 çocuğu olan ve eşi vefat eden kadınlar bu yardımdan yararlanma hakkına sahip olacak. Bakanlık ayrıca başvuru koşullarını da belirtti.

Eşi Vefat Eden Kadınlara Konut Yardımı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre alınan bilgiler neticesinde eşi vefat eden kadınlara da sosyal konut imkanı sağlanıyor. Ayrıca 300 bin TL konut desteği koşulları da belli oldu. Bu konutlardan kimler ne şekilde yararlanıyor ? Vatandaşlar adeta bu sorulara cevap arıyor. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan ve eşi vefat etmiş kadınlar bu projeden yaralanma hakkına sahip olacak. Ayrıca alınan bilgiler neticesinde eşi vefat eden ve 18 yaş altında en az üç çocuklu hane özelliğine sahip olmak şartı da aranıyor. 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında yaralanıcı olmak ve konutların yapılacağı ilde ikamet ediyor olmak gerekecek. Bakanlık tarafından yürütülen Sosyal Konut Projesi de dahil barınma yardımı programı kapsamında bu özellikleri sağlayan her kadın sosyal yardımlardan da böylece yararlanma fırsatı bulmuş olacak. Bakanlık ayrıca dul Kadınlara Konut Destek Programı kapsamında belediyeler ile iş birliği içinde olacaklarının da böylece altını çizmiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu