Sosyal Yardımlar

Esnafa Müjdeli Haber: 100 Milyar TL Kredi Desteği Sağlanıyor! Kimler Kredi Desteği Alabilir?

Sadece esnafa sunulacak olan kredi paketlerine dair detaylar belli oldu. Halkbank aracılığı ile düşük faiz oranı ve uzun vade imkanları alınan bilgiler neticesinde esnaf vatandaşları bekliyor. Ve işte haberin tüm detayları...

Halkbank aracılığı ile esnaflara kredi imkanı sağlanıyor. Alınan bilgiler neticesinde 60 ay vadeli ve yüzde 7,5 faiz oranı ile 100 milyar liralık kredi kampanyası hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. Esnaf kefalet kredilerinin üst limitleri arttırılırken bunun ile birlikte kredi üst limiti 350 bin liradan 500 bin liraya kadar çıktı. Bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde işyeri edindirme ve taşıt kredisinin üst limiti 1 milyon liradan 1,5 milyon lira oldu. Ayrıca genç girişimcilere de kredi imkanı sağlanıyor. Sıfır faizli kredi limiti 100 bin liradan 300 bin liraya yükseltiliyor. Onun dışında yaş sınırı ise 30’dan 35’e kadar çıkarıldı.

Esnaf Kefaret Kredisi Detayları da Belli Oldu

Kefaret kredisine dair detayların belli olmasının ardından vatandaşlar ise kefaret kredisinden yararlanabilmek için nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair de araştırma yapıyor. Peki ama kefaret kredisinden kimler ne şekilde yararlanabiliyor ve işte haberimizde..

Kişi açık vergi levhası olan bir esnaf olmalıdır. Esnafın en az 6 aylık vergi levhası olması ve kooperatife kayıtlı olması gerekmektedir. Ayrıca iş yerinin başvurduğu ESKKK ile aynı yerde olmalıdır. Kredi talebinde bulunan kişiden ödeme durumu ve taksit durumuna göre ipotek talep edilebiliyor.

Bu Destekten Hangi Esnaf Grubu Yararlanamaz?

Alınan bilgiler neticesinde bu destek ödemesinden kimlerin yararlanacağına dair detayların açıklanmasının ardından kimi esnaflar ise kimlerin yararlanamayacağını araştırırken sonunda beklenen açıklama yapıldı. Limited şirketi sahibi olan esnaflar ve Ticaret Odasına kayıtlı esnaflar yapılan açıklamalar neticesinde bu destekten yararlanamıyor. Vergi borcu bulunana ve düşün kredi notu bulunan esnaflar da aynı şekilde bu destekten yararlanma hakkına sahip olmuyor. Bu şartlar dışında Yukarıda belirtilen gerekli şartları taşıyan esnaflar destek ödemesinden kolaylıkla yararlanabilme hakkına sahip oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu