Maddi Yardımlar

Evde Bakım Maaşı Listesi Belli Oldu! Peki Ama Hangi İllerde Evde Bakım Parası Yattı?

Alınan bilgiler neticesinde evde bakım parasının detayları merak söz konusu olurken bunun ile birlikte birçok vatandaş hangi illerde evde bakım parasının yattığını merak ediyor. Peki ama hangi illerde evde bakım parası vatandaşın hesabına yattı birçok vatandaş bu soruya cevap ararken bu konu hakkında da net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi ve işte haberin tüm detayları...

Evde bakım maaşı ödenmeye devam ederken alınan bilgiler neticesinde hangi illere ödeme yapıldığı ise vatandaşlar tarafından merak söz konusu oldu. Ayın 15’i ile 31’i arası hesaplara yatırılan evde bakım maaşı alınan bilgiler neticesinde kişinin Ziraat Bankası hesabına yatıyor.

Bunun ile birlikte kişi eğer evde bakım maaşından yararlanıyor ise parasını yatıp yatmadığını gerek Ziraat Bankası aracılığı ile gerek ise e-devlet üzerinden öğrenme halkına sahip oluyor. Öncelikle kendi adını açılmış olan bir Ziraat hesabına girerek evde bakım parasının yatıp yatmadığını öğrenirken evde bakım parasından yararlanan kişi aynı zamanda e-devlet’e girerek kendi T.C kimlik numarası ve şifresini yazdıktan hemen sonra evde bakım parasının hesabına yatıp yatmadığını online olarak öğrenebilir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile yardıma muhtaç olan kişilere yapılan evde bakım parasının yapıldığı iller ise vatandaşlar tarafından merak söz konusu oldu. Peki ama evde bakım parası hangi illerde yaşayan vatandaşlara yatırıldı ve İşte makalemizde bu sorulara cevap verdik.

Evde Bakım Parası Detayları Belli Oldu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sosyal yardımlar yapmaya devam ederken alınan bilgiler neticesinde sosyal yardımların arasında evde bakım parası da yer alıyor. Hasta, yaşlı, engelli bakımı yapmayı üstlenenlere her ayın 15’inde kişinin Ziraat Bankası hesabına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile yatıyor.

Kişi evde bakım parasının yatıp yatmadığını Ziraat Bankası dışında e-devlet’e https://www.turkiye.gov.tr/ashb-engelli-evde-bakim-odeme-sorgu girerek de öğrenme hakkına sahip oluyor. Aralık ayına girmemizle beraber Aralık ayından bu yana evde bakım maaşları artınca bunun ile birlikte birçok vatandaş hangi illerde yaşayan vatandaşların hesaplarına evde bakım parasının yattığını araştırıyor.

PTT Sosyal Yardım Programı: Şimdi Başvuran Herkes 1997TL Destek Alacak!

Ayrıca Aralık ayına giriş yapılmasının ardından birçok vatandaş evde bakım parasının erken ödenip ödenmeyeceğini merak ederken yine gerek Ziraat Bankası aracılığı ile gerek ise e-devlet üzerinden kişi evde bakım parasının yatıp yatmadığını kolaylık ile öğrenebiliyor. 2022 tarihi itibariyle 81 ilimizde henüz evde bakım maaşı ödemesinin listesi belli olurken birçok vatandaş hangi illerde evde bakım parasının ödendiğini araştırıyor.

Evde Bakım Parası Hangi İllerde Yaşayan Kişilere Ödendi?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile yardıma muhtaç olan kişilere ödenen Evde bakım parasını detayları belli olurken aynı zamanda birçok vatandaş hangi illerde yaşayan kişilerin bu ödemeden yararlandığını da araştırırken net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyükşehirlerimizle birlikte Türkiye’nin 81 iline yapılan açıklamalara göre ödemeler yapıldı. Aralık ayı içerisinde 2.1 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ve engelli aylıkları alınan bilgiler neticesinde kişinin Ziraat Bankası hesabına yattı. Fakat Aralık ayına giriş yapılmasının ardından birçok vatandaş evde bakım parasının erken yatıp yatmayacağını merak ederken bu konu hakkında da henüz net bir bilgi paylaşımı gündeme gelmeyince Bunun dışında evde bakım parasının tekrardan zamlanacağına yönelik açıklamalar da gündeme düştü.

Evde bakım maaşının sorgulama işlemleri e-devlet dışında SMS üzerinden de yapılırken aynı zamanda kişi evde bakım parasının yatıp yatmadığını e-devlet üzerinden kendi T.C kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak öğrenme hakkına sahip oluyor. Bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde Ziraat Bankası ve e-devlet dışında kişi yine SMS aracılığı ile evde bakım parasını sorgulayabiliyor. Ziraat Bankası üzerinden evde bakım maaşınız yatırılıyorsa BAKIYE yazarak, 4747 numarasına SMS gönderen kişi evde bakım parasının hesabına geçip geçmediğini öğrenme hakkına sahip oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat