Sosyal Yardımlar

Evde Bakıma Muhtaç Kişilere Bakım Yapanların Maaşlarına Zam Geldi!

Alınan bilgiler neticesinde evde bakım maaşlarının bu sene ne kadar olacağına dair detaylar ortaya çıktı. Ayın 15’i ile 31’i arası hesaplara yatırılan evde bakım maaşının ne kadar olduğu merak söz konusu olur iken gerekli açıklamalarda yapıldı ve işte haberin tüm detayları...

Bu sene evde bakım maaşlarının ne kadar olacağı merak söz konusu olur iken alınan bilgiler neticesinde maaşların yatmasının ardından evde bakım maaşlarının ne kadar olduğu da ortaya çıktı. Ziraat Bankası kısa mesaj yolu ile ya da e-devlet üzerinden evde bakım maaşına yatıp yatmadığı öğreniler için kimi vatandaşlar ise evde bakım maaşının ne kadar olduğunu şimdiden araştırıyor. Alınan bilgiler neticesinde evde bakım maaşının miktarı ise Ziraat Bankası’ndan ya da e-devlet üzerinden öğrenilebiliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı evde bakım maaşı hakkında açıklamalarda bulunurken kimi vatandaşlar ise hangi illerde evde bakım maaşının ödendiğini şimdiden merak ediyor.

Evde Bakım Maaşı Hangi İllerde Ödendi?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı evde bakım maaşı hakkında detayları paylaşırken alınan bilgiler neticesinde ki ve vatandaşlar ödemelerin hangi illere yapıldığını merak ediyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Hasta, yaşlı, engelli bakımı yapmayı üstlenenlere her ayın 15’inde ödeme alıyor. Kasım ayına giriş yapılmasının ardından alınan bilgiler neticesinde evde bakım maaşında da artış olduğu bilinmektedir. Peki ama kasım ayı ile birlikte evde bakım maaşı ne kadar oldu? Vatandaşlar ise bu sorulara cevap arıyor. Kasım ayı evde bakım maaşlarının erken ödeme yapılıp yapılmayacağı hakkında henüz net bir açıklama yapılmaz iken Ziraat Bankası ya da e-devlet üzerinden evde bakım maaşının ne kadar olacağına dair detaylar da belli oldu. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyükşehirlerimizle birlikte Türkiye’nin 81 iline bu destek sağlanıyor. Bilindiği üzere evde bakım maaşı almak için kişi başına düşen gelir 2022 itibariyle 3.666 TL olurken Kasım ayında ne kadar ödeme yapılacağı da şimdiden merak söz konusu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu