Sosyal Yardımlar

Halkbank’tan Esnafı Sevindiren Kredisi Açıklaması Geldi! 6 Ay Geri Ödemesiz Borç Yapılandırma Kredisi Veriyor!

Kabini toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özellikle esnafa yönelik bir takım bilgi paylaşımı yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan esnafların Halkbank’tan kullandığı ve geri ödemekte zorlandığından dolayı takibe alınan esnaflara de tam müjdeli haberi de vermiş oldu ve işte haberin tüm detayları...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabini toplantısının ardından gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan esnafların Halkbank’tan aldığı ve geri ödemekte zorlandığı için takibe alınan borçları hakkında bilgi paylaşımı yaptı. Halkbank’tan kredi kullanan ve takibe düşen esnafa, müjdeli haberi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adeta yüzleri güldürdü. Alınan bilgiler neticesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın ardından artık 6 aya varan ödemesiz, 36 aya varan vade ve yüzde 4 faizli kredi ile borçlarını kapatma imkanı sağlanacak.

Esnaf Kefaret Kredilerinde Yeni Gelişme

Esnaf kefalet kredilerinde bir takım yenilikler gündeme geldi. Alınan bilgiler neticesinde bu kapsamda yeni kredi paketi ile birlikte esnafların işyerleri ve taşıt için kullanabilecekleri kredi üst limitlerini arttırılmasına yönelik de kararlar alındı. Kredi üst limiti 350.000 liradan 500.000 liraya çıkarıldı. Bunun ile birlikte İşyeri edindirme ve taşıt kredisinin üst limiti 1 milyon liradan 1,5 milyon lira oldu.

Kefaret Kredilerinde Borç Yapılanma Şartları Nelerdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bu açıklamanın ardından vatandaşlar ise kefaret kredilerinde borç yapılanma şartlarını merak ediyor. Yapılandırma başvurusu yapan esnafın, esnaf kefalet kooperatifine üye olması, belirlenen yapılandırma tarihleri arasında esnafın dilekçe ile başvuru yapması, kredi bakiyesinin yapılandırma kanununda belirtilen tarih aralığında olması, esnafın yapılandırılan kredinin yeni ödeme planını imzalaması, kredi taksitlerinin yapılandırma kanununda belirtilen tarihlerde ödemek şartı aranmaktadır.
Başvurular Nereye Yapılacak?
Esnaf kefalet kredisi yapılandırma başvurusunun alınan bilgiler neticesinde detayları da belli oldu. Kooperatif veya Halkbank şubelerine başvuruların yapılacağına yönelik açıklamalarda peş peşe geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu