Maddi Yardımlar

İhtiyaç Sahibi Ailelere 7 Bin TL Destek Ödemesi Sağlanıyor! Bakan Derya Yanık Resmen Duyurdu!

Özellikle koronavirüs zamanında başlayan ve 2022 yılına kadar devam eden sosyal yardımlara yönelik Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı açıklamada bulunarak 2023 yılında da sosyal yardımlarda bulunacaklarına dair müjdeli haberi vatandaşlar ile paylaştı. Bunun ile birlikte sosyal yardımların alanı da bir hayli genişliyor ve işte haberin tüm detayları...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sosyal yardımlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kış ayının gelmesi ile birlikte kış döneminde de vatandaşları yalnız bırakmayacaklarının altını çizerek durumu iyi olmayan vatandaşlara 7000 TL destek sağlanacağına yönelik açıklamalarda bulunarak adeta vatandaşın yüzünü görürdü. Peki ama bu destek ödemesinin detayları neler vatandaş ise bu sorulara adeta cevap arıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık kış ayında da vatandaşı yalnız bırakmadıklarını gerekli yardımların yapılacağını ifade ederek durumu iyi olmayan vatandaşların yardımına koştuklarını dile getirdi.

Sosyal Yardımların Alanı Genişledi

Sosyal yardımları ilişkin açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık sosyal yardımlar başlığı altında 7.000 TL bir yardımda bulunduklarını ifade ederken yardıma muhtaç olan ailelerin başvuru yapması durumunda gerekli araştırmalardan geçtikten hemen sonra sosyal yardımlardan yararlanabileceğini bir kere daha belirtti. Alınan bilgiler neticesinde açıklamalarına devam eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık özellikle kış döneminin gelmesi ile birlikte periyodik payı iki kat artırarak 450 milyon liraya kadar çıkardıklarını da ifade etti. Bakan Yanık, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında Kasım ayı ödemelerinin başladığını da duyurdu. Büyüyen ve gelişen ülkenin refahını vatandaşlar ile paylaştıklarını söyleyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık eylül ayında bütçesini 40 milyar TL’ye kadar çıkardıklarının da aldığı çizdi. Hak sahibi hanelere ise 850 TL ila 1.250 TL arasında bir ödeme gerçekleştirdiklerini açıkladı. Türkiye Aile Destek Programı kapsamında yeni çalışmaların devam ettiğini de belirten Bakan Yanık özellikle çocuk bileşeni için ilk ödemelerin yapıldığına işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu