Gündem

KYK Borcuna İlişkin Bakanlıktan Açıklama Gecikmedi! Kyk Borçlarında Yeni Düzenleme!

Birçok öğrencinin gözü her ne kadar KYK borcuna çevrilse de alınan bilgiler neticesinde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu konu hakkında açıklamalarda bulundu. Peki ama KYK borcundan ne gibi yapılandırmalar gündeme geldi vatandaşlar bu sorulara cevap arıyor ve işte haberin tüm detayları...

Birçok öğrenci üniversiteyi Bitirdikten hemen sonra KYK borçlarının ne kadar olduğunu merak ederken aynı zamanda KYK borçlarına yönelik yapılan faizler hakkında da açıklamalar bekliyordu. KYK hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en son yaptığı açıklamada faizin kaldırıldığını ve herkesin ana parasını ödeyeceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bu açıklamanın ardından göğüsler ise Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na çevrildi. KYK borçları hakkında açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise bugün yaptığı açıklamada müjdeli haberi öğrenciler ile paylaşmayı ihmal etmedi.

Alınan bilgiler neticesinde Mehmet Muharrem Kasapoğlu KYK ‘ya ilişkin yeni düzenlemelerin gündeme geldiğini belirtti ve KYK ‘ya  başvuruda bulunmayan öğrencilere de müjdeli haberi vermiş oldu. En son kyk’nın borç yapılanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın ardından gelecek ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise KYK borcuna ilişkin yapılandırmaların devam ettiğini ifade ederken aynı zamanda artık KYK da Kredi alan öğrencilerin ana parayı ödeyeceğini ve faiz oranının silindiğini de müjdeledi.

QNB Finansbank Emekli Promosyonlara Zam Yaptı! Banka Önünde Kuyruk Oluştu!

KYK ‘da Yeni Dönem Başlıyor!

Bunun ile birlikte Mehmet Muharrem Kasapoğlu KYK borcunda yeni düzenlemenin gündeme geldiğini ifade ederken aynı zamanda KYK ‘ya başvurusu bulunmayan öğrencilere yönelik açıklamalarda bulunmayı da ihmal etmedi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu KYK ‘ya başvuruda bulunmayan öğrencilere seslenerek başvuruların bir gün süre ile uzatıldığını ve gece 23:59’a kadar herkesin burs ve krediye başvurabileceğini dile getirdi.

Başvuruda geciken öğrencilere seslenen Mehmet Muharrem Kasapoğlu herkesin başvuru yapması gerektiğini belirterek başvuruda bulunmayan öğrencilerin başvuru yapabileceğini ve bu sürecin bir gün daha uzatıldığını müjdeledi. Mehmet Muharrem Kasapoğlu aynı zamanda başvuruların uzatılması dışında birçok öğrencinin faiz sıkıntısı çekmeyeceğini çünkü faiz oranlarını silindiğini artık herkesin aldığı ana parayı ödeyeceğini ifade ederek 27 milyarlık borcun öğrencilerine sırtından alındığını ifade etti.

KYK borcuna ilişkin açıklamalarına devam eden Mehmet Muharrem Kasapoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini ileterek böyle bir çalışmaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşvik ettiği için minnettar olduğunu da dile getirdi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapılan bu açıklamanın ardından birçok öğrenci sosyal medya hesaplarından açıklamada bulunarak Öncelikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sonra da Gençlik ve Spor bakanına teşekkürlerini sundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat