Maddi Yardımlar

Mazot ve Gübre Desteklerinin Kimlere Nasıl Verileceği Açıklandı! Mazot ve Gübre Desteği Nasıl Alınır?

Alınan bilgiler neticesinde mazot ve gübre desteğinin detayları belli olur iken vatandaşlar ise bu destekten kimlerin nasıl yararlanacağını araştırıyor. Bunun ile birlikte mazot ve gübre desteklerine dair önemli gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor. Ve işte haberin tüm detayları...

Mazot ve gübre desteğinin detayları bir bir belli olurken vatandaşlar ise bu destekler kimlerin yararlanacağını şimdiden araştırmaya başladı. Hububatta 2022 Üretim Yılı Mazot ve Gübre Desteklerinin 2022 Yılında Ödenebilmesine ve Bu Ödemelere İlişkin Finansman Maliyetlerinin Karşılanması İlişkin karar alınan bilgiler neticesinde Cumhurbaşkanlığı kararı ile resmi gazetede yayınlandı. 2 Kasım’da resmi gazetede yayınlanan bu karar ile birlikte artık çiftçiler alınan bilgiler neticesinde Ziraat Bankası taahhütleri ile desteklerden yararlanabilme hakkına sahip olacak. Bu kararın yayınlanmasının ardından vatandaşlar ise Mazot ve gübre desteğinin kredi ödemesinin nasıl olacağını merak ederken konu hakkında detaylı açıklamalarda peş peşe geldi.

Mazot ve Gübre Desteğinde Kredi Ödemesi

Cumhurbaşkanlığı kararı ile resmi gazetede yayınlanan Mazot ve gübre desteğine ilişkin açıklamalar yapılırken vatandaşlar ise bu kararın alınmasının ardından özellikle mazot ve gübre desteğinde kredi ödemesinin nasıl olacağını şimdiden merak ediyor. Cumhurbaşkanlığı kararı ile resmi gazetede yayınlanan karara göre artık çiftçiler alınan bilgiler neticesinde Ziraat Bankasına mazot gübre kredisi için başvuru yapma hakkına sahip olacak. Bunun ile birlikte başvuruda bulunmak isteyen çiftçilerin ise 4 taahhütte bulunması gerekiyor. Taahhütte bulunan çiftçiler, mazot gübre desteğini sıfır faizli kredi kullanarak alma hakkına sahip olacak. Destek karşılığı çiftçilerin alacağı para ise Başak karta tanımlanacak. Böylece çiftçiler aldıkları destekleri Başak Kart aracılığı ile çekebilecek. Hububat ürünlerinde de mazot ve gübre desteğinin erken ödenmesi ile ilgili yeni düzenlemeler de yapılıyor. Yeni ödeme sistemi ile alınan bilgiler neticesinde artık gübre ve mazot için kredili ödeme gündeme gelecek. Ayrıca bir başka detay ise mazot gübre desteğini Ziraat bankası kredisi olarak alabilmek için mutlaka Ziraat bankasına Mazot gübre kredisi başvurusu yapması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu