Gündem

Motorine Önce Zam Geldi Sonra Peş Peşe İndirim! Şimdi ise Tekrar Zam Geldi!

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaşın ardından alınan bilgiler neticesinde özellikle dünya genelinde benzin ve motorin fiyatlarında büyük bir artış meydana geldi. Bunun ile birlikte geçtiğimiz günlerde benzin fiyatlarında bir indirim söz konusu olurken motorinde de bir İndirimin daha uygulanacağına dair detaylar gündeme geldi ve işte haberin tüm detayları...

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişimlerle birlikte birçok vatandaş benzin ve motorin fiyatlarının ne kadar olacağını merak ediyor ve araştırıyor. 29 kasım itibari ile litre fiyatına yansıyan indirimin ardından alınan bilgiler neticesinde motorin fiyatlarında da indirim olacağına dair bir açıklama gündeme geldikten hemen sonra vatandaşlar motorin fiyatlarının güncel fiyatlarını araştırmaya koyuldu.

Peki ama motorin fiyatı güncel olarak ne kadar olacak ve motorin fiyatındaki indirim pompaya yüzde kaç oranında yansıyacak birçok vatandaş bu sorulara cevap ararken yapılan açıklamalara göre bu sorulara da güncel yanıtlar gündeme geldi. Motorinde 82 kuruşluk indirim gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıdı ve alınan bilgiler neticesinde motorin grubunda Çarşamba gününden geçerli olmak üzere 58 kuruşluk bir indirimin daha olacağına yönelik açıklamalarda peş peşe yapıldı. Yani bu açıklamalar ile birlikte 30 Kasım tarihinde noterinde bir indirimin daha gündeme gelmesi bekleniyor. Birçok vatandaş ise motorin fiyatlarında yaşanan bu İndirimin ardından 3 büyük şehirde motorin fiyatlarının ne kadar olduğunu araştırmaya koyuldu.

3 Büyük Şehirde Güncel Akaryakıt Fiyatları

Ankara’da benzin litre fiyatı: 20.78 TL, Ankara’da motorin litre fiyatı: 23.98 TL, Ankara’da LPG litre fiyatı: 10.79 TL, İstanbul’da Anadolu Yakasinda benzin litre fiyatı: 20.17 TL, İstanbul’da motorin litre fiyatı: 23.04TL, İstanbul’da LPG litre fiyatı: 10.54 TL olurken yine İstanbul’da Avrupa yakasındaki güncel akaryakıt fiyatları da belli oldu. İstanbul’da benzin fiyatı: 20.16 TL, İstanbul’da motorin litre fiyatı: 23.04 TL, İstanbul’da LPG litre fiyatı: 10.80 TL olurken alınan bilgiler neticesinde İzmir’de benzin litre fiyatı: 20.34 TL, İzmir’de motorin litre fiyatı: 24.04 TL, izmir’de LPG litre fiyatı: 10.54 TL oldu. 3 büyük şehir dışında yine Antalya’da da akaryakıt fiyatları indirimli olarak pompaya yansıdı. Antalya’da bir litre benzin fiyatı: 20.49 TL, Antalya’da bir litre motorin fiyatı: 24.16 TL, Antalya’da LPG litre fiyatı: 10.65 TL oldu. Diyarbakır’da bir litre benzin fiyatı: 20.78 TL, Diyarbakır’da bir litre motorin fiyatı: 24.49 TL, Diyarbakır’da LPG litre fiyatı: 10.84 TL oldu.

Ayrıca Konya ve Bursa’da yaşayan vatandaşlar da güncel olarak akaryakıt fiyatlarını merak ederken yapılan açıklamalara göre aynı şekilde Konya ve Bursa’da da indirimli fiyatlar pompaya yansıdı. Peki ama Konya ve Bursa’da akaryakıt fiyatları ne kadar oldu bir çok vatandaş bu soruya cevap ararken yapılan açıklamalara göre bu konu hakkında da net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi. Konya’da bir litre benzin fiyatı: 20.56 TL, Konya’da bir litre motorin fiyatı: 24.25 TL, Konya’da LPG litre fiyatı: 10.81 TL ve Bursa’da benzinin litresi: 20.33 TL, Bursa’da bir litre motorin fiyatı: 24 TL, Bursa’da LPG litre fiyatı: 10.54 TL oldu. Aynı şekilde benzinin ardından motorine de indirim yapılması ile birlikte birçok vatandaş yeni yılda motorin fiyatlarının artıp artmayacağını merak ediyor. Bunun dışında özellikle motorine ikinci bir indirim haberi gelmesi ile birlikte birçok vatandaş bugün itibariyle motorin fiyatlarına bu İndirimin yansıyıp yansımayacağını araştırıyor. Peki ama motorin fiyatları Aralık ayında artacak mı ve motorin fiyatlarına ilerleyen dönemlerde zam mı gelecek? Birçok vatandaş bu sorulara cevap ararken şu an için motorin fiyatlarına zam geleceğine yönelik herhangi bir açıklama gündeme gelmedi.

Bir Yorum

  1. Benimde yardıma ihtiyacım var iki kızım var ikiside okula gidiyor bende yararlanmak istiyorum lütfen yardım edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Reklamı Kapat