Gündem

Torba Yasası Yürürlüğe Girdi! Kara Listede Olanlara Müjdeli Haber Geldi! Daha Neler Neler Var!

Alınan bilgiler neticesinde Torba yasasına yönelik açıklamalar peş peşe yapılırken bunun ile birlikte torba yasasının bugün itibariyle gündeme gelmesi ile bir takım açıklamalarda yapıldı. Torba yasası bugün itibarıyla resmi gazetede yayınlandı ve işte haberin tüm detayları...

Alınan bilgiler neticesinde torba yasası birçok vatandaşı ilgilendiriyor. Bunun ile birlikte torba yasasının bugün itibarıyla resmi gazetede yayınlanmasının ardından bir takım müjdeler de peş peşe geldi. Torba yasasına yönelik açıklamalar da yapılırken kara listeye alınanlara yönelik de müjdeli haber adeta duyuruldu. Kanuna göre kara listede olanlara sicil affı gelirken, KYK borçları, sicil affı, fatura desteği gibi düzenlemeler hakkında da açıklamalar yapıldı. Sosyal destekleri içeren paket teklifi ile Bankalar Birliği Risk Merkezi kayıtlarına giren ve aynı şekilde kara liste olarak anılan kredi borçluları için sicil affı gündeme geldi. Yani bu teklif ile birlikte kara liste olarak anılan kredi borçlarına yönelik düzenlemeler de yapılacak.

Torba Yasasından Müjdeli Haber

Torba yasasının resmi gazetede yayınlanmasının ardından milyonlarca kişiyi ilgilendiren haberlerde peş peşe yapılırken özellikle kara listeye alınanlara yönelik düzenlemeler devam ediyor. Ekonomiye ilişkin ‘Torba yasa‘ İcra takibindeki 2 bin lira ve altı alacakların tasfiyesi hakkındaki düzenlemeler ise torba teklifi yasası ile adeta değişikliğe uğrar iken bunun ile birlikte kara listeye alınanlar da rahat bir nefes alacak. Kanunla, öğrenim kredisi alanlar borçlarını, aldıkları miktar kadar, mezuniyetten 2 yıl sonra ödemeye başlayabilecek. Ayrıca bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde Kur Korumalı Mevduat uygulamasının süresi 31 Aralık 2023’e kadar uzatılacak. Kredi ve kredi kartları borçları için Sicil affı getirilirken aynı zamanda bunun dışında karşılıksız çek ve protestolu senetlere de af uygulanacak. Bakiye takip tutarı 2 bin lira ve altına düşen icra takibinde de düzenlemeler sürer iken alacaklar ile varlık yönetim şirketlerine devredilen 2.500 TL altında ki borçlar tasfiye kararından geçecek. Yani torba yasası kanunu birçok vatandaşa rahat bir nefes aldıracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu